Музичне служіння

Актуальність служіння:
З найвіддаленіших часів, ще до потопу, музика вже увійшла в побут людей - Бут.4:21. І сьогодні вона займає важливе місце у житті людини, проникаючи у всі її сфери. За благословенного псалмоспівця Давида під час богослужінь грали і співали великі склади музикантів і співаків, які струнко і велично прославляли Бога. З того часу минуло кілька тисячоліть, але й сьогодні у церкві Божій хорове служіння не втратило своєї сили та актуальності. Як свідчить Святе Письмо, музично-хорове служіння в Ізраїлі було встановлено самим Богом, мало успіх і завгодно Господу: 2-Пар.5:13-14.
Вся історія людства свідчить про те, що людині завжди був притаманний спів і музика.
При копанні колодязів Ізраїль співав особливу пісню: «Наповняйся, криницю, співайте йому» – Чис. 21:17. Особливі пісні співали під час жнив: «Радість і веселощі відібрано від Карміла ... Я покладу кінець провину в точилах; більше не топтатимуть їх з піснями» – Єр.48:33; Іс.16: 10. Блудний син був прийнятий у дім батька «зі співом і тріумфуванням» – Лк.15:25. Весільні бенкети також супроводжувалися співом та музикою. Важливу роль відігравав спів і на похороні: «І оплакав Давид Саула та сина його Йонатана цією плачевною піснею» – 2-Цар.1:17. Пророк Єримия оплакав смерть благочестивого царя Йосії в «пісні плачевної; і говорили всі співаки та співачки про Йосія у плачевних піснях своїх» – 2-Пар. 35:25. У радісні моменти життя пісня посилювала радості, а в скорботі та горі вона вселяла втіху та заспокоєння. Спів і музику використовували також і при коронації царів, при святкуванні перемоги, при вшануванні героїв - 3-Цар.1:39-40; 4-Цар.11: 14; 2-Цар.13: 14; 20: 28; 1-Цар.18: 6.
Неможливо не згадати царя Давида, який складав псалми, співав і грав на різних музичних інструментах. Він є організатором великого хору з музичними знаряддями для супроводу жертвопринесення – 1-Пар.15:16. З того часу спів та музика складали важливу частину служіння у храмі.
Цілі служіння:
Музичне служіння у наші дні виконує насамперед призовну роль. Співом у людині прокидаються добрі почуття, він відволікається від буденних думок і підноситься душею до Бога. Хоровий спів на богослужінні сприяє єдності дітей Божих. Участь у хорі змушує уважніше прислухатися до загального звучання і відповідно налаштовувати свій голос. Таким чином, спів сприяє зростанню спільності та єдності народу Божого. Проповідь Євангелія і хорове служіння в церкві є каналами, через які Божа благодать сходить у серця людей і приводить їх до звернення до Бога і оновлення життя. Спів це великий дар Божий. Для благословеного Господом, плодоносного та постійного музичного служіння необхідні такі якості: вірність – 1 Кор.4:1-2; старанність – Рим.21:11, постійність у доброму ділі – Рим.2:7.
Музичні служіння у нашій церкві:
  • Старший хор (молодь та старший вік)
  • Дитячий хор (недільна школа та підлітки)
  • Молодіжна музична група
  • Індивідуальні участі зі співом та музичними інструментами
  • Загальний спів псалмів та гімнів